Menu
Menu
kontakt do organizatora zlotu poldek@zlotmotocyklowy.pl
Zlot Motocyklowy im. kpt. Henryka Nowosielskiego w Stoczku Łukowskim
zlot motocyklowy w Stoczku Łukowskim

Pokazy pojazdów zabytkowy i militarnych


Częścią zlotu jest pokaz pojazdów militarnych i zabytkowych zorganizowany przez członków rodziny kpt. „Vickersa” – patrona zlotu pochodzącego ze stoczkowskiej ziemi. Pokaz wspaniałych maszyn, z prezentacja każdego eksponatu jest okraszona świetnym komentarzem historycznym, oraz znakomitą oprawą ze strony ludzi w mundurach z epoki. W ubiegłym roku pośród licznie prezentowanych pojazdów uwagę przykuwały takie perełki jak lekki czołg TKS (popularna „tankietka”, samochód Ford T, oraz ciekawy jednoślad będący protoplastą dzisiejszych Skuterów, zamówiony przez Armię USA do przemieszczania się po pokładzie lotniskowców.

W 2015 roku pokaz pojazdów militarnych prowadzony przez kpt. Zbigniewa Nowosiewlskiego. Wystawa i pokaz fotografii i odznaczeń kpt. Henryka Nowosieslkiego.

       

 

 Inscenizacja "obrony barykady"

Uczestnicy zlotu i wielbiciele motocykil byli też w 2014 roku świadkami inscenizacji. Scenariusz onejmował obronę barykady i walkę miedzy oddziałem polskimi i niemieckim, mającym w posiadaniu CKM. Na polu walki 20 żołnierzy w pełnym rynsztunku bojowym. 

 

         

Pokaz akrobacji motocyklowych

Naszym gościem w 2014 roku był Artur Puzio. Mistrzem Polski we Freestyle Motocross. FMX to bardzo widowiskowa i młoda dyscyplina sportu. Charakteryzuje się widowiskowymi ewolucjami, wykonywanymi na motocyklu crossowym w powietrzu. Zawodnicy są ludzmi, którzy nie znają uczucia strachu i prezentowanymi ewolucjami przeczą wszelkim prawom grawitacji.

W 2015 roku pokaz trialu motocyklowego w wykonaniu wielokrotnego mistrza Polski Przemka Kaczmarczyka.