Menu
Menu
kontakt do organizatora zlotu poldek@zlotmotocyklowy.pl
Zlot Motocyklowy im. kpt. Henryka Nowosielskiego w Stoczku Łukowskim
zlot motocyklowy w Stoczku Łukowskim

Zlot Motocyklowy - 2015 rok

  • Galeria zdjęć
  • Relacja ze zlotu
  • Konkursy i nagrody
galeria_foty/1

III Zlot im. kpt. Henryka Nowosielskiego to już historia

Przygotowania do zlotu rozpoczęły się już w lutym. Żeby spełnić  wymogi prawne  trzeba przygotować dużą dokumentacje a przy jej tworzeniu trzeba współpracować z wieloma instytucjami. Cele zlotu były takie same jak w latach ubiegłych czyli: …ocalić od zapomnienia… imię patrona zlotu integracja motocyklistów, cele charytatywne oraz  dobra impreza przy dobrej muzyce.

Wszystkie cele zostały zrealizowane. W tym roku sugerując się opiniami motocyklistów w przed roku zrobiliśmy zlot 3 dniowy. Frekwencja w sobotę była niższa niż rok temu ale na polu namiotowym stało więcej namiotów jak rok temu. Motocykli było około 300.  Na niższą frekwencje wpłynęło sporo imprez dla motocyklistów w tym terminie Komarówka, Jedlińsk, Radom i Wrocław. Przygotowaliśmy się do imprezy lepiej  niż w roku ubiegłym i jestem bardzo zadowolony bo warto było. Moi Bracia z klubu napracowali się mocno  przez te trzy dni.

Brama zlotu otwarta była dla motocyklistów już w piątek. W piątek mogliśmy przeprowadzić parę konkursów oraz wysłuchać dwóch koncertów muzyki rockowej w wykonaniu Other Side oraz Trick Back.

Pierwszym punktem zlotu w sobotę to msza św. Polowa  w samo południe na wałach wokół naszego kościoła. Mszę św. Odprawił Proboszcz naszej parafii Ks. Stanisław a koncelebrowało 4 księży motocyklistów . Jak co roku przyjechał do nas dyrektor organizacji Miva Polska  ks. Jerzy Kraśnicki, ks. Marek Paluszkiewicz, Ks. Piotr Wasyljew i księża misjonarze.

Po mszy św. W kolumnie paradnej w asyście policji wydziału ruchu drogowego z Łukowa objechaliśmy Stoczek Łukowski  i dotarliśmy do Centrum Kultury Gminy Stoczek Łukowski w Starych Kobiałkach. Tam przed oficjalnym rozpoczęciem nastąpił popas i dalsze atrakcje zlotu.

W tym roku Patronem honorowym nasz zlot objął Marszałek Województwa Sławomir Sosnowski i było nam bardzo miło że przyjechał osobiście na nasz zlot. Nie zabrakło też Gospodarza Gminy Stoczek Łukowski   Pana Wójta Marka Czuba.  Obecna była rodzina Państwa Nowosielskich. Pan Marszałek otworzył nasz zlot wystrzałem z armaty. Wprawdzie pierwsze odpalenie się nie powiodło gdyż ląd okazał się być za krótki,  ale za drugim razem armata wypaliła głośnie niż rok temu. Potem przyszedł czas na przemówienia po których ruszyły czołgi na łące przy Bibliotece w Starych Kobiałkach. Inscenizacja w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej pod kierunkiem Pana Zbigniewa Nowosielskiego  przy użyciu czołgów TKS i Bren Carrier oraz jazdy konnej, i piechoty przykuły uwagę publiczności .  Na zlocie jak co roku można było oddać krew włączając się w akcję ogólnopolską MOTOSERCE 2015. Poprzez datki do puszki wsparliśmy też Hanię oraz organizację MIVA POLSKA która zbiera pieniążki na motocykle dla księży na misjach.

Po pokazie nastąpiła chwila przerwy  po której pierwsze wejście miał Przemek Kaczmarczyk i Oskar Kaczmarczyk obiecujący zawodnik z grupy EXTREME TRIAL. Oto największe osiągnięcia Przemka: w 2004 roku- tytuł II Wicemistrz Polski w Klasie otwartej w 2005 roku- Wicemistrz Polski w Klasie otwartej w 2006 roku- zdobycie tytułu Mistrza Polski w Klasie otwartej oraz Wicemistrza Polski w Klasyfikacji Generalnej Drużynowe Mistrzostwa Świata we Francji VIII miejsca w 2007 roku Trial Narodów Anglia VI miejsce w 2007 roku Mistrz Polski Klasie Otwartej oraz Wice Mistrz Polski Klasyfikacji Generalnej. Największy sukces Przemka to w 2008 roku Tytuł Mistrza polski klasyfikacji Otwartej oraz Generalneja w 2009 roku dostał się do finału najbardziej ekstremalnych zawodów Enduro na świecie Erzberg Rodeo w Austrii.

Przemek to bardzo sympatyczny i ciepły człowiek. Widać że to co robi kocha i wspiera bardzo swojego syna Oskara. Oskar to młody obiecujący zawodnik  który zaimponował nam a szczególnie naszej młodzieży. Jeden ze śmiałków wieczorem trochę się zapędził i zaparkował skuterkiem w samochodzie. Na szczęście nic się nie stało.

Pokaz Przemka i Oskara Kaczmarczyków miał trzy wejścia . Ze względu na upał chłopcy musieli trochę odpoczywać.

W przerwach mogliśmy zrobić trochę konkursów motocyklowych.    Miedzy innymi : konkurencje wolna jazda, kto pierwszy do piwa, konkurs na najgłośniejszy motocykl na zlocie oraz zawody w siłowaniu się na rękę. Konkurs wolnej jazdy wygrał Grzesiu  , Najgłośniejszym motocyklem na zlocie okazał się motocykl Pawła który hałasował na 105 decybeli, Konkurencje kto pierwszy do piwa wśród motocyklistów wygrał Paweł a wśród kobiet Ania. W siłowaniu na rękę najlepszy był Piotr który mógł spróbować sił z naszym Grzesiem. Grześ wygrał  ale wiadomo że rok temu pociągnął aż trzy kobiety w konkurencji kto pierwszy do piwa.

Na deser około 20.30 przyszedł czas na koncerty . Pierwszy wystąpił zespół Cegła to bardzo fajna i rozwojowa kapela i przemili ludzie. Bardzo lubię ich słuchać . Po chłopakach z Cegły wystąpił zespół Blues Station. Zespół gra covery zespołu Dżem.

Po raz kolejny sprawdziła się ekipa nagłośnieniowa SEBIDINO dobra robota.

Czas na podziękowania.

Z całego serca dziękujemy wam drodzy motocykliści że pomimo upału przyjechaliście tak licznie na nasz zlot. To dla was nasza robota i coraz wyższy poziom który staramy się trzymać. Dziękujemy.

Bardzo dziękuję moim wszystkim braciom z MOTOKLUBU ARMATY Stoczek Łukowski za ciężką pracę  na rzecz klubu i zlotu. Cieszę się że mogę na was liczyć. Dziękuję wszystkim księżom na czele z ks. Proboszczem  za odprawienie mszy w  takiej temperaturze.

Bardzo serdeczne podziękowania należą się Jarkowi - Strażakowi, który zapewnił nam w ten upalny zlot wodę i dodatkowe atrakcje w postaci basenu,  kurtyny wodnej  i  polewaczki strażackiej,  która wprowadzała chłodny powiew bryzy, gdy temperatura oscylowała przy 40 stopniach. Dzięki Jarku na Ciebie jak zwykle można liczyć. Podziękowania należą się współorganizatorom zlotu Pani Dyrektor i obsłudze Gminnego Centrum Kultury w Starych Kobiałkach,  Panu Zbigniewowi Nowosielskiemu i oczywiście wszystkim sponsorom i ofiarodawcom.

 A wsparli nas w tym roku:

FLUIDRUT, SAN-BET,  KIS REM, Viperkom Krzysztof Urbanek, Medea – Aparaty słuchowe, DREVS, Zakład drobiarski w Stasinie, Auto – kasacja Andrzej Kosmalski Siedlce, Zakład betoniarski Krzysztof Izdebski, Gmina Stoczek Łukowski, Starostwo Powiatowe Łuków, Lokalna Grupa Działania, Działaj lokalnie 2015,  P.H.U ROWIX , Żwirownia Bogdan Osiak, Dwór Mościbrody, Jończyk Adam, Przychodnia Medicus, Firma RESŁAW, Bar SARA, Piekarnia Smoleń, AKROS , INNAR Królak Sp.j. AiG Soćko, Tomasz Kopeć,  Drewno kominkowe Krzysztof Rosa, Firma Agro-Spaw Tomek Kaczor, Albert Kluska dach-lux, Młyny zbożowe Żabczyńscy. USŁUGI KSIĘGOWE  AGNIESZKA i KRZYSZTOF GAŁACH,  AUTORADIO CENTRUM KRZYSZTOF CHROMIŃSKI, FIRMA  STASZKO , FIRMA  SENNA  KATARZYNA SOĆKO, MOTOR-SED.

Poldek

Miedzy innymi : konkurencje wolna jazda, kto pierwszy do piwa, konkurs na najgłośniejszy motocykl na zlocie oraz zawody w siłowaniu się na rękę. Konkurs wolnej jazdy wygrał Grzesiu  , Najgłośniejszym motocyklem na zlocie okazał się motocykl Pawła który hałasował na 105 decybeli, Konkurencje kto pierwszy do piwa wśród motocyklistów wygrał Paweł a wśród kobiet Ania. W siłowaniu na rękę najlepszy był Piotr który mógł spróbować sił z naszym Grzesiem. Grześ wygrał  ale wiadomo że rok temu pociągnął aż trzy kobiety w konkurencji kto pierwszy do piwa.